روشناسی اجتماعیسبک زندگی

8 راز زندگی که نباید دیگران بدانند

۸ راز زندگی که نباید دیگران بدانند کدامند؟ با ما همراه باشید تا این ۸ راز زندگی که کاملا شما را به بهترین نقطه تعالی می رساند را مورد بررسی قرار دهیم.

رازها و حرفهایی در زندگی همه ی ما انسان ها وجود دارد که از آنها به پستی و بلندی زندگی نیز تعبیر می شود گاهی یا توان حلش نیست یا اثرش تا چندین مدت در ذهن و مغز ما باقی می ماند اما تمام این موارد نباید باعث شود که ما آنها را با افراد دیگر در میان بگذاریم. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که مثلا چه چیزهایی را نباید با دیگران در میان بگذاریم.

۸ راز زندگی که دیگران نباید بدانند

۱-مسائل و اتفاقات زناشویی

یکی از مهمترین موضوعاتی که نباید با دیگران در مورد آن صحبت کنیم حرفهایی و مسائلی است که در خلوت با همسرمان داریم و حکم راز دارند و علاوه بر آن شاید مورد پسند شریک زندگی ما نیز نباشد که در مورد آنها با کسی گپ یا درد دل کنیم.

همچنین بخوانید: راهکارهای افزایش تفاهم در زوجین

۲-مشاجرات با خانواده

خانواده سنگ بنای روابط اجتماعی ماست پس باید حریم حرفهایی که از بردار، خواهر و یا بقیه اعضای خانواده به ما انتقال پیدا می کند یا مسائل و مشکلات خانوادگی را نباید با دیگران مطرح کنیم این موضوع علاوه بر این که به خود ما آسیب می زند باعث می شود دیگران در مورد ما قضاوت ناصحیح داشته باشند.

رازهای زندگی به دیگران نگوییم

۳-رمز و راز شخصی

گاهی اوقات می بینیم فردی از سر دوستی رمز بانکی یا دیگر رموز خود را با دوستش در میان می گذارد این کار بر خلاف عقل است و مشخص نیست که دوست شما تا ابد دوست بماند. در اینجا بهترین توصیه از زبان حضرت علی علیه السلام گفته شده است که می فرمایند:”تمام محبتت را نثار دوستت بکن، اما همه ی اعتمادت را به پای او مریز.

۴-پرهیز از سخن درباره ترسهایمان

یکی از مواردی که به شدت توصیه می شود از گفتن آن پرهیز شود ترسها و نارحتی هایی است که داریم این کار باعث می شود اعتماد به نفس ما کم شود پس تا می توانیم باید از نقاط مثبت که باعث اعتماد به نفس می شود سخن بگوییم

۵٫اهداف آینده

بهتر است در مورد اهداف آینده ی زندگی مان با کسی سخن نگوییم چرا که شوق و لذت بردن از رسیدن به هدف دیگر از ما گرفته می شود و شاید دیگر آنقدر که باید تلاش نکنیم. یا ممکن است دیگران ما را از تلاش باز دارند؟

۶-میزان درآمد

پول هرگز موضوع جالبی برای گفتگو نیست چون شما نمی دانید دیگران چقدر درآمد دارند و این گونه سخنان صدمات جبران ناپذیری بر روابط اجتماعی شما می گذارد پس در رابطه با پول با دیگران سخن نگوییم و این راز زندگی را نباید کسی بداند.

۷-نفرت و خشم نسبت به دیگران

همه ما مواردی را داریم که باعث می شود از دیگران نفرت و خشمگین شویم این گونه مسائل را با دیگران در میان نگذاریم چون امکان دارد آن فرد با ما روابطش بهتر شود و دیدگاه ما نسبت به او تغییر کند. و الان که با او دوست شدیم شاید حرفهای قبل شما رو به او انتقال دهند؟

۸-صحبت کردن در رابطه با عقاید مذهبی

اعتقادات هر فردی مسئله ای است که هر فردی با توجه به تجربیات خود نظریات متفاوتی دارد همچین عقاید هر فردی مسئله ای که مورد قبول خودش می باشد پس نظر هر فردی قابل احترام است پس صحبت در مورد مسائل مذهبی نه تنها شاید نتوانید طرف را قانع کنید چه بسا باعث لج بازی و فشار نامتعارف می شوید.

نتیجه گیری

این ۸ راز زندگی را هیچ گاه به دیگران نگویید هر چند گاهی اوقات به دلایل مختلف ما دوست داریم با افراد دیگر درد دل کنیم بهتر است به این مسئله فکر کنیم که چه مشکلاتی برای ما به وجود می آید و تمام موارد بالا را رعایت کنید و اگر تاکنون رعایت نکردیم از امروز می توانیم مسائل را بازگو نکنیم.

2.4/5 - (7 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا