مقالات متفرقه

وقتی ما تاوان می دهیم

با سلام و احترام مطلبی که امروز با عنوان وقتی ما تاوان می دهیم برایتان در وب سایت برزام بارگذاری کرده ایم در مورد عواقب و بازخورد رفتارهای خوب یا بد می باشد.

صداقت -صراحت و یکرنگی در کلام و رفتار و استقلال رای داشتن در درستکاری,همیشه  واکنش خوب و بد دیگران را در پی دارد برخی افراد در این گونه مواقع  شما را تحقیر و خوار کرده و ارزش هـایتـان را زیر سؤال می برند که قدری دشوار و دردناک است. گاهی اوقات زخم هایی که اینگونه افراد به شما وارد می آورند، ممکن است تا ابد باقی بمانند.مـن خــودم به شخصه زمانیکه به گذشته بر می گردم افرادی را به خاطر می آورم که در برهه های مختلف مرا تحقیر می کردند و ارزش ها و توانایی هایم را دسـت کـم می گرفتند.

مهربانی ,لبخند و تواضع و فروتنی اگر چه در ذات بیشتر ما است. گاهی اوقات به ضررمان  می انجامد و متاسفانه باعث دست کم گرفتن و برخی اوقات باعث رنجش شدیدمان می شود وقتی با تفکر نادرست دیگران توام شود که باز هم متاسفانه در این زمینه من ضررهایی داشته ام.

وقتی ما تاوان می دهیم باید چگونه باشیم ؟

 روش برخورد من در این گونه موارد با خیلی از افراد متفاوت است به نظر من در برابر برخورد ناشایست و توهین برخی باید سالها صبر کرد حتی اگر انگشت نمای تحقیر و رفتار ناشایست دیگران در بین عموم باشی و در نهایت با انتقام به آنها سیلی سنگینی وارد کرد که جای درد آن تا ابد باقی بماند هر چند اگر آرامش به ما ندهد و چه بسا به مرگ انسان منتهی شود.وقتی ما تاوان می دهیم

گاهی اوقات نیز باید پیشرفت کنیم و  سرزنده بمانیم و با خوب زندگی کردن و استوار ماندن به دیگران انتقام و تاوان برخوردشان را بدهیم که در این صورت با یک تیر چندین نشان را هدف قرار داده ایم که سودش در وهله در سرنوشت خود ما موثر است.

جای این مطلب در این جا خالی است که همیشه در برخورد با دیگران اگر به آنها احترام بگذاریم و شخصیت آنها را نادیده نگیریم و در قبال مهربانی و سکوت دیگران به رفتار بدمان ادامه ندهیم افراد می توانند ببخشند و از حقشان بگذرند اما اگر پا فشاری و ادامه دادن در برخورد بد ما به سکوت چند ساله ی کسی ختم می شود این دلیلی بر ترس و فراموشی سپردن نیست و این زخم کهنه دامان ما را خواهد گرفت.

امیدوارم مهربانی ,تواضع ,حق گویی و راست کرداری دیگران را برنتابیم و منطقی و درست عمل کنیم تا کینه ,انتقام و تاوان را با ببخش, دور هم بودن و شیرین زندگی کردن همراه کنیم قبل از آنکه خیلی زود دیر شود.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا