تکنولوژیکامپیوترکسب و کارموبایل

یادگیری الکترونیکی و مزایای آن

آموزش الکترونیکی

محبوبیت یادگیری الکترونیکی در دهه گذشته افزایش یافته است. همانطور که فناوری به طور مداوم در حال توسعه و پیشرفت است، روش های یادگیری برای همگام شدن با دنیای دیجیتالی فزاینده سازگار شده اند.

با این حال، محبوبیت آموزش الکترونیکی به ویژه در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. در پاسخ به همه‌گیری کووید-۱۹، و لزوم ماندن در خانه، روش‌های یادگیری سنتی‌تر مانند آموزش حضوری مجبور به تطبیق و حرکت آنلاین شده‌اند.

این امر اهمیت و ارزش یادگیری الکترونیکی را نشان داده است: مردم علیرغم همه چیزهایی که در اطرافشان می گذرد هنوز قادر و تمایل به یادگیری دارند. در این مقاله، آموزش الکترونیکی چیست، برخی از مزایا و معایب آن و اینکه چگونه آموزش الکترونیکی می تواند برای شما مفید باشد، توضیح خواهیم داد.

آموزش الکترونیکی چیست؟

یادگیری الکترونیکی مختصر یادگیری الکترونیکی است و شامل هر نوع یادگیری، آموزش یا آموزشی است که در یک پلتفرم دیجیتال رخ می دهد.

دامنه آموزش الکترونیکی دامنه وسیعی دارد: می تواند شامل یک دوره ۲۰ دقیقه ای که با تلفن خود می گذرانید، یک مدرک دانشگاهی که سال ها از راه دور برای تکمیل آن سپری می کنید و همه چیز در این بین باشد.

شما می‌توانید آموزش الکترونیکی را در هر زمان و بر روی هر وسیله الکترونیکی، از جمله رایانه رومیزی، لپ‌تاپ، یا تلفن همراه تکمیل کنید، که باعث می‌شود آن را منعطف و به راحتی در زندگی روزمره ما جا دهید.

آموزش الکترونیکی که به عنوان یادگیری آنلاین نیز شناخته می شود، به اشکال مختلفی ارائه می شود، مانند:

آموزش آنلاین:

آموزش الکترونیکی می تواند برای آموزش خود یا دیگران استفاده شود. می‌توانید از آن برای یادگیری یک مهارت جدید، مانند مهارت‌های مدیریت زمان ، برای افزایش دانش خود در یک زمینه خاص استفاده کنید، مانند گذراندن دوره‌های آموزشی حفاظت از سطح ۲ برای ارتقای سطح ۱ خود، یا برای تکمیل آموزش‌های انطباق، مانند کسب یک سطح . ۲ گواهی بهداشت مواد غذایی – طبق قانون – در صورت دست زدن به غذا.

یادگیری ترکیبی:

یادگیری الکترونیکی همیشه به تنهایی نمی ماند. یادگیری ترکیبی روش های سنتی یادگیری مبتنی بر کلاس درس را با روش های یادگیری آنلاین ترکیب می کند تا تجربه یادگیری پویاتری ایجاد کند. یک نمونه از یادگیری ترکیبی در عمل، تکمیل آموزش عملی خود برای گواهی کمک های اولیه هر سه سال یک بار، و سپس استفاده از آموزش کمک های اولیه آنلاین برای تجدید دانش خود در هر سال است.

یادگیری از راه دور:

این به هر نوع مطالعه ای اشاره دارد که از راه دور و بدون تماس منظم رو در رو انجام می شود – به عنوان مثال، یک دوره دانشگاهی که دانش آموز آن را به صورت آنلاین بدون نیاز به رفتن به محوطه دانشگاه تکمیل می کند.

مردی در حال تکمیل یادگیری الکترونیکی در اتوبوس

مزایای آموزش الکترونیکی چیست؟

مزایای یادگیری الکترونیکی برای دانش‌آموزان، مشاغل و مؤسسات آموزشی بسیار زیاد است. برخی از این موارد عبارتند از:

انعطاف پذیری

آموزش الکترونیکی واقعاً به شما این فرصت را می دهد که در هر مکان و در هر زمان یاد بگیرید . این با سبک زندگی و تعهدات شما مطابقت دارد و به شما امکان می دهد در زمان مناسب خود یاد بگیرید. چه ۱۰ دقیقه اضافی که در خانه بنشینید، چه نیم ساعت در رفت و آمد به محل کار، می توانید هر زمان که راحت باشد، آموزش الکترونیکی را انتخاب کنید.

با انعطاف پذیری زیاد، آموزش الکترونیکی به شما امکان می دهد حواس پرتی را در روز کاری به حداقل برسانید. علاوه بر این، آموزش آنلاین ما به‌طور خودکار پیشرفت شما را ذخیره می‌کند، به این معنی که به راحتی می‌توانید از جایی که کار را رها کرده‌اید، عقب‌نشینی کنید.

تنوع

برخلاف سبک‌های سنتی یادگیری مبتنی بر کلاس‌های درس، که احتمالاً مجبور هستید برای دریافت گواهی‌ها و مدارک مختلف به مکان‌های مختلف بروید، آموزش الکترونیکی یک مکان را برای تمام نیازهای آموزشی در اختیار شما قرار می‌دهد. در آموزش با سرعت بالا، دوره‌هایی از آگاهی از آزبست تا بهداشت مواد غذایی و تا رهبری و مدیریت داریم .

این سطح از تنوع به شما امکان می دهد تمام آموزش های خود را در یک مکان تکمیل و پیگیری کنید. همچنین به این معنی است که می توانید الزامات انطباق برای کسب و کار خود را برآورده کنید و همچنین فرصت های توسعه شخصی را برای کارکنان خود فراهم کنید، حتی بدون اینکه محل خود را ترک کنید.

هزینه و زمان

به خوبی شناخته شده است که آموزش حضوری می تواند گران باشد: هزینه دوره، زمان صرف شده از محل کار، سفر به دوره، و هزینه اقامت اگر محلی نباشد.

آموزش الکترونیکی تمام این هزینه‌های غیرضروری را حذف می‌کند: شما می‌توانید دوره‌ای را در هر کجا که بخواهید و در هر زمانی که بخواهید شرکت کنید.

علاوه بر این، برخی از دوره‌ها ممکن است کمتر از ۱٫۵ ساعت طول بکشد، که می‌توان آن‌ها را به بخش‌های کوتاه تقسیم کرد یا همه را در یک مرحله تکمیل کرد. هر قدر که این کار را انتخاب کنید، در زمان و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.

آسانی در انتخاب مکان

آموزش الکترونیکی به شما این امکان را می دهد که تمام یادگیری خود را در یک مکان پیگیری کنید.

در آموزش با سرعت بالا، یک مجموعه مدیریت اختصاصی دریافت می‌کنید که در آن مدیران می‌توانند آموزش‌ها را اختصاص دهند، کاربران و پیشرفت آنها را در دوره‌ها ردیابی کنند و گزارش‌های مربوط به آموزش آن‌ها را تولید کنند.

این امر مدیران را قادر می سازد تا درک بهتری از نحوه تکمیل آموزش کارکنان خود داشته باشند و به آنها اجازه می دهد تا از آن نتیجه گیری کنند.

علاوه بر این، نیاز به انبوهی از اسناد و مدارک تربیت بدنی را از بین می برد – به محیط زیست کمک می کند و شما را از زمان صرف شده برای تشکیل پرونده صرفه جویی می کند.

آیا آموزش الکترونیکی معایبی دارد؟

جدای از بیماری همه گیر، ما می دانیم که برخی از مضرات رایج دیگر آموزش الکترونیکی وجود دارد. اعتقاد بر این است که آموزش آنلاین نمی تواند آموزش چهره به چهره را تکرار کند و یک عنصر انسانی وجود دارد که از دست خواهد رفت. با این حال، ما چیزهای زیادی برای کمک به کاهش این احساس در آموزش با سرعت بالا داریم: تیم پشتیبانی مشتری دوستانه ما برای کمک به شما در هر جنبه ای از آموزش شما آماده است، و ما مدیران حساب اختصاصی داریم، بنابراین شما هرگز تنها نیستید. .

چگونه آموزش الکترونیکی می تواند برای من مفید باشد؟

با توجه به تنوعی که قبلاً ذکر کردیم، آموزش الکترونیکی این پتانسیل را دارد که برای همه مفید باشد. نقش شغلی، صنعت یا تخصص شما هرچه که باشد، یادگیری الکترونیکی برای همه وجود دارد.

به عنوان مثال، ممکن است این مورد پیش بیاید که شما در یک مدرسه کار می کنید و به تمام کارکنان خود نیاز دارید که یک دوره آموزشی حفاظتی سطح ۱ را تکمیل کنند تا همه آنها از نحوه محافظت از کودکان آگاهی داشته باشند.

شما همچنین باید به عنوان بخشی از رویه‌های حفاظتی خود، یک رهبر حفاظتی تعیین شده تعیین کنید ، بنابراین به یک دوره برای آموزش شخصی در این زمینه نیاز دارید. در نهایت، کارکنان شما ممکن است بخواهند آموزش آگاهی از نارساخوانی یا رفتار چالش برانگیز را به عنوان بخشی از توسعه حرفه ای مستمر خود تکمیل کنند.

انتخاب آموزش الکترونیکی به شما این امکان را می‌دهد که به همه این آموزش‌ها در یک مکان دسترسی داشته باشید، موقعیت کارکنان خود را پیگیری کنید و هر زمان که وقت خالی برای انجام آن داشتید، آموزش را دنبال کنید.

4.5/5 - (4 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا