با شوهر رفیق باز در زندگی چه کنیم؟

با شوهر رفیق باز در زندگی چه کنیم؟

شوهر رفیق باز یکی از مشکلات و گاهی یکی از معضلاتی است که برخی از خانم ها در زندگی مشترک خود با آن مواجه هستند. البته سال ها پیش به این صورت بود که این مشکل تنها از طرف آقایان پیش می آمد و خانم ها به همسر رفیق باز خود اعتراض می کردند، اما امروزه وضع فرق کرده است. رفیق بازی همسران از طرف خانم ها نیز وجود دارد و برخی از خانم ها نیز در این رابطه شوهران خود را کلافه می کنند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که هر کدام از همسران که رفیق باز باشند، چه خانم و چه آقا، به سادگی می توانند ارتباط عاطفی خود و همسرشان را روز به روز کمرنگ تر کنند. با کمرنگ شدن روابط همسران و ایجاد دلخوری های بیش تر و بیش تر در زندگی نیز به تدریج بستری سرد خانواده را احاطه می کند که حتی ممکن است به طلاق و جدایی برسد. ولی سؤال هایی که درباره رفیق بازی شوهر و یا خانم برای همسران به وجود می آید، این است که:

  • راه چاره چیست؟
  • در مقابل شوهر رفیق باز خود چه برخوردی داشته باشیم؟
  • اصلاً آیا اشتباه است که همسرمان پس از ازدواج با دوستان خود رابطه داشته باشد؟

ارتباط با دوستان پس از ازدواج باید چگونه باشد؟

شوهر رفیق باز

به طور قطع همه ما در زندگی خود دوستانی داریم که برای ما بسیار ارزشمند هستند. قطع رابطه با این دوستان به محض ازدواج کردن نه کار خوشایندی است و نه یک روش معقول در زندگی اجتماعی. در واقع حفظ تعادل بین روابط دوستانه و زندگی زناشویی یکی از مهارت هایی است که همه همسران باید آن را یاد بگیرند. به این ترتیب، قطعاً برای هیچ خانمی مشکلی با عنوان شوهر رفیق باز پیش نخواهد آمد. اما اگر با این مشکل مواجه شدید باید چه رفتاری داشته باشید؟

چگونه با شوهر رفیق باز خود برخورد کنیم؟

خانم هایی که دارای یک شوهر رفیق باز هستید بهتر است به جای این که در همان ابتدا راه جنگ و دعوا را پیش بگیرید، روش ساده زیر را مورد توجه قرار بدهید. این روش می تواند ایده هایی به شما بدهد تا با خلاقیت خود راه هایی مناسب شرایط زندگی خود را از میان موارد ذکر شده در آن به دست بیاورید.

به ویژگی های خود توجه کنید

در بیش تر مواقع برای این که قدرت تغییر دادن دیگران را به دست بیاوریم باید بتوانیم خود را تغییر بدهیم. به خودتان توجه کنید. شاید مقصر به وجود آمدن یک شوهر رفیق باز شما هستید. انجام کارهای زیر می تواند در ایجاد چنین وضعیتی مؤثر باشد. به این ترتیب با رفع آن ها می توانید همسر خود را به بودن در کنار خود دلگرم کنید.

  • بی توجهی به همسر و گاهی نادیده گرفتن او
  • برطرف نکردن نیازهای عاطفی همسر
  • توجه نداشتن به علایق همسر و گاهی دقیقاً برخلاف علاقه مندی های او عمل کردن
  • قرار ندادن فرصت هایی برای تفریح و خوشگذرانی های دو نفره و مدام مشغول کار بودن
  • شنونده خوبی برای صحبت های همسر نبودن

توجه داشته باشید که با محبت می توانید شوهر رفیق باز خود را دلگرم کنید و به مرور زمان به طور حتم او نیز قدر محبت های شما را می داند و در روابط خود تعادل برقرار خواهد کرد.

4.8/5 - (5 امتیاز)

درباره kh.a

همچنین ببینید

کارهای ممنوعه بعد از زایمان

کارهای ممنوعه بعد از زایمان

انجام مراقبت های بعد از عمل یکی از مهم ترین موضوعات برای هر خانمی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *