تغذیهسلامت

روش صحیح کاهش وزن بدون رژیم

روش صحیح کاهش وزن بدون رژیم

در این روزها که قرنطینه پاندمی کرونا برقرار است، همه ما به این فکر می‌کنیم که در منزل اضافه وزن را تجربه می‌کنیم. اگر بخواهیم در یک جمله و خیلی دقیق بگوییم که روش صحیح کاهش وزن بدون رژیم چیست باید بگوییم، راه حل درست کردن عادت‌های غذایی بد است تا به کمک این راه حل از جاده چاقی به جاده تندرستی منتقل شویم. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت و آن را بررسی خواهیم کرد.

راه های کاهش وزن سریع

از بین بردن عادت‌های بد غذایی

همانطور که بیان شد کاهش وزن بدون رژیم به هیچ سبکی امکان‌پذیر نیست مگر اینکه عادت‌های بد غذایی را ترک کنیم. اگر بخواهیم به عادت‌های بد غذایی اشاره کنیم، بهتر است با طرح چند سوال موضوع بحث را پیش ببریم. اگر بخواهید انتخاب کنید چیپس و پفک را انتخاب می‌کنید که ۱۰۰ گرم است یا سیب زمینی تنوری که ۲۰۰ گرم است؟ یا اگر بخواهید انتخاب کنید یک عدد بیسکوئیت ستاک را انتخاب می‌کنید یا ۱۵ گرم تست + یک عدد شیر تک نفره + نصف سیب + یک قاشق کره بادام زمینی؟

به طور واضح انتخاب همه افراد گزینه‌های دوم است زیرا هم بیشتر خورده‌ایم هم مواد مقوی‌تری را وارد بدن خود کرده‌ایم. حال با نصف موارد دوم هم می‌توانیم سیر شویم و این یک عادت غذایی خوب است که به کمک آن به راحتی می‌توان وزن خود را به نصف تبدیل کرد. البته از بین بردن عادت‌های بد غذایی نباید به یکباره اتفاق بیافتد و به مرور انجام دادن این کار باعث پیشرفت در هدف شما یعنی کاهش وزن بدون رژیم می‌شود.

داشتن برنامه غذایی مناسب

در راستای از بین بردن عادت‌های بد غذایی یکی دیگر از مواردی که بسیار اهمیت دارد زمان‌بندی و داشتن برنامه غذایی مناسب است. اگر به بدن خود و سلامت آن اهمیت می‌دهید نوع مصرف تغذیه بسیار حائز اهمیت است. اولین نکته‌ای که باید در این خصوص به یاد داشته باشید این است که عادت ریزه‌خواری را فراموش کنید.

مواد غذایی برای کاهش وزن سریع

ریزه‌خواری بدترین مشکل در افراد چاق است و سلامت فرد را هم به خطر می‌اندازد. اما اگر برنامه‌ریزی داشته باشید که در طول روز از چه موارد خواراکی و تغذیه‌ای استفاده کنید به راحتی می‌توانید اصلاح ساختار غذایی را داشته باشید و در برنامه‌ریزی خود اجرایی کنید. این کار در بلندمدت باعث می‌شود بدن شما با تغذیه سالم و زمانبندی دقیق هماهنگ شود و دیگر به سراغ عادت‌های بد غذایی که بسیار نامنظم هستند، نروید.

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سلام انشالله از این به بعد بیشتر هم میشه .سلامتی بسیار مهم است و سعی ما بر این است که این مورد را بیشتر مد نظر داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا