اخبار ایران و جهان

دیدن درد انسان های زلزله زده تلنگری برای زنده نگه داشتن انسانیت

با سلام و احترام دیدن درد انسان های زلزله زده تلنگری برای زنده نگه داشتن انسانیت است چرا؟ برای پاسخ به این سوال در این نوشته با ما همراه باشید.

با دیدن عکس های شرایط زلزله زده گان کرمانشاه امشب نشستم و بر این درد ما انسانها چند ساعتی را فکر کردم و برای انتشار افکارم ابتدا با خودم گفتم تصاویر را با یک آهنگ سوزناک کلیپ بسازم و درد انسان را به تصویر بکشم اما با شرایط فعلی جامعه که همین یک درد را ندارد با خود اندیشیدم تا تحلیلی بر کل وضعیت جامعه داشته باشم.

با نگاهی به شرایط فعلی جامعه تحلیل معنوی اش بسیار مشکل شده چون به نظر می رسد معنویت را گم کرده ایم اما از دریچه دنیوی که به اوضاع کنونی جامعه نگاه کنیم سه وضعیت می بینیم گروهی با فقر و نداری در جنگ هستند ،گروهی با دنیا طلبی ، حال کردن و فساد از هر نوعش در رقابت اند و گروهی با کناره گیری و زندگی معمول نظاره گرند چه می شود.دیدن درد انسان های زلزله زده تلنگری برای زنده نگه داشتن انسانیت

اما در این نوشته که موضوع دیدن درد انسان های زلزله زده تلنگری برای زنده نگه داشتن انسانیت را توصیف می کند. روی صحبت با بعد معنوی حوادثی چون زلزله برای هر سه گروه است ، اگر به حوادثی مانند زلزله از بعد معنوی اش نگاه کنیم یکی از جنبه های چنین حوادثی برای عبرت ماست تا خودمان را تغییر دهیم و از آنجائیکه سرنوشت همه ما انسانها زاییده افکار و رفتار خودماست و از هر دست دهیم از همان دست پس می گیریم بلاشک، پس بهتر است خوب و انسانی زندگی کنیم قبل از آنکه طعمه مرگ با حوادثی مانند زلزله ،جنگ ،تصادف و… شویم.

دیگر باید چه نشانه ای رو شود در این دنیا

که ما پی ببریم تمام مسائل این جهان از یک قاعده ی خاصی پیروی می کند و خالقی دارد و خدایی هست که می بیند ما را با رفتار و اعمال ما.

 تا کی باید شعار دهیم و چشم خود را بر روی مسائلی چون فقر ، بدبختی ، فساد ، بی رحمی ، مال حرام ، اعتیاد، طلاق، جهل و تعصب بیجا،تجاوز به حقوق یکدیگر ،منفعت طلبی و در یک کلام مرگ انسانیت و اخلاق ببندیم.

بیاییم فارغ از همه نداشتن ها و داشتن ها ، کدورت ها ، کمبود ها ، بدرفتاریها و کج دینی ها دین ما انسانیت و خلق و خوی انسانی در ما زنده باشد قبل از آن که خیلی زود دیر شود چون داریم به زمانی که باید به حال انسانیت گریست نزدیک می شویم.

امیدوارم با رعایت خداشناسی و انسانیت دیگر در جهان چیزهایی مانند :کودکان محروم بدون لباس ،خانواده های گرسنه و جنگ زده ، آفریقایی استخوان از پوست بیرون زده ، حق پایمال شده مظلوم،دست دراز  برای نیاز ، زنان و کودکان مورد سوء استفاده، کارتون های کنار خیابان برای خواب ، مصرف قرص های ضدّ اضطراب و ضدّ افسردگی، جهل و نادانی، فقر و بی عدالتی، جنگ و تجاوز، جنایت و غارت، قتل و کشتار، اعتیاد، قرض، زندان، آوارگی، حرص و بیماری  وجود نداشته باشد. انشالله

بیائید همه با هم تحقق این زیباترین آرزو را از خدا بخواهیم.

رای دادن
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا