معارف اسلامی

بیایید حرمتها را دور نریزیم؟

با سلام و وقت بخیر به وب سایت برزام خوش آمدید با مطلب بیایید حرمتها را دور نریزیم؟ در خدمت شما هستیم پس از مطالعه ما را از نظرات خود بهره مند کنید.

در گذر عمر چیزی که هیچ کس را از آن گریزی نیست مرگ است و در گذر زندگی چیزی که به اندازه مرگ شاید دردآورتر برای یک انسان باشد بازی با حرمت او توسط دیگران است امشب در تمام مطالعه ای که بر این موضوع داشتم قبل از قضاوت بر تمام انسانهای مورد شناختم تلنگری بر خود زدم که نکند دانسته یا ندانسته مرتکب این گناه شده باشم که فقط مسائل عفتی آن ۴ شاهد نیاز دارد حال آنکه یک قتل دو شاهد می خواهد حقیقتا مو بر تنم راست شد و با کلنجار بسیار شروع به نوشتن کردم چرا که خودم را مبرا ندیدم و حق مطلب را هم گفتم نتوانم ادا کنم.

بیایید حرمتها را دور نریزیم؟

در همه روایات که برای بازی با ابروی مومن خواندم  مساوی دانستن آن را با تخریب خانه خدا از همه سنگین تر دیدم.

در احادیث قرآن و روایات هم تاکید فراون بر این موضوع شده که به چند مورد تیتروار اشاره می‌کنیم:

– بردن آبرو، جنگ با خدا!بیایید حرمتها را دور نریزیم؟

– رسوا نمودن مومن، خروج از ولایت خدا

حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است

– ریختن آبروی مومن گناهش بیشتر از تخریب خانه خدا

فارغ از تمام مسائل دینی که ما پایه های اعتقادی و تفکرات درونی مان را بر آنها استوار کرده ایم از نظر انسانی هم تا چیزی را به چشم ندیدیم و نشنیدیم بر زبان جاری ساختن دور از انسانیت است.

در این زمینه منابع و روایات آنچنان زیاد و با تاکید است که دوستان باید خود بخوانند و شرحش در این مجال نمی گنجد و اسلام عزیز دینی که افتخار همه ماست چنان برای حفظ آبرو و حرمت و شخصیّت مؤمنان اهمیّت زیادی قائل است تا آنجا که حق تعالی در قرآن کریم می‌فرماید:

پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد که پرده‌اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند(سوره حج، آیه۳۸).

«آرزومندم نگاه پاک خداوند بر لحظه لحظه ی خوب زندگیتان »

رای دادن
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا