نرم افزار شاد

تغییرات شاد در سال تحصیلی جدید

با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و شیوع ویروس کرونا، پرسش اکثر دانش آموزان و والدین آنها این است که آیا سال تحصیلی جدید حضوری خواهد بود یا به صورت آنلاین و با استفاده از نرم افزار شاد آغاز خواهد شد؟ برای اینکه خیال شما را از این بابت آسوده کنیم، به سراغ سخنگوی وزارت آموزش پرورش رفته و این موضوع را از او جویا شدیم، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

تغییرات نرم افزار شاد در سال تحصیلی جدید چیست؟

با توجه به اینکه به سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس نزدیک می شویم و با توجه به اینکه با پاندمی شیوع ویروس کرونا در سراسر ایران مواجه هستیم، عمده آموزش ها بر بستر اینترنت و فضای مجازی انجام خواهد شد و طبق فرمایشات سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، عمده دانش آموزان سال تحصیلی جدید خود را با نرم افزار شاد آغاز خواهند نمود و در ادامه در صورتی که شاهد کاهش روند شیوع ویروس کرونا و افزایش واکسیناسیون باشیم، به صورت تدریجی بازگشایی مدارس را آغاز خواهیم نمود.

با این وجود تامین زیرساخت های مناسب برای آموزش های مجازی، از وظایف کلیدی این سازمان است. با توجه به اینکه یک سال و نیم از آموزش مجازی بر بستر برنامه شاد می گذرد، دانش آموزان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند که گفته شده است با نسخه جدید شاد بسیاری از این مشکلات برطرف شده است.

از مهم ترین چالش هایی که دانش آموزان با نرم افزار شاد مواجه هستند عبارتند از: سرعت پایین برنامه، عدم تعامل با سایر افراد، ضعیف بودن ساختار شبکه نرم افزار، قطع و وصل بیش از اندازه، فعال نبودن راه های ارتباطی با مدیران و بسیاری عوامل دیگر. با توجه به شکایات اخیر بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها، تلاش شده است مشکلات ذکر شده در نسخه جدید شاد برطرف و کمرنگ شود.

همچنین وی افزود با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، پلتفرم شاد برای تدریس مجازی طراحی و توسعه یافته است که تحولی بسیار شگرف و بدون تجربه قبلی می باشد. به همین علت امکان وجود نواقص در این پلتفرم وجود دارد که به مرور زمان و استفاده از آن این نواقص شناسایی و برطرف می شود اما باید این را در نظر داشته باشیم که شبکه شاد یکی از بزرگ ترین دستاورد های نظام جمهوری اسلامی ایران است که آموزش در زمان کرونا را متوقف نکرده و در این دوران به کمک آموزش و پرورش آمده است.

از این رو نسخه جدید شاد همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار می گیرد که کیفیتی بسیار مطلوب داشته که پاسخگوی نیاز های معلمان و دانش آموزان می باشد. همچنین سیم کارت های دانش آموزان و دارای محدودیت برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز و زیر نظر والدین، می توانند از آنها برای نرم افزار شاد استفاده نمایند.

علی رغم اطلاعیه وزارت ارتباطات ایران مبنی بر اینکه اینترنت برنامه شاد دیگر رایگان نخواهد بود و طبق تعرفه اینترنت مصرفی در این برنامه برابر با یک سوم اینترنت بین المللی محاسبه خواهد شد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش این خبر خوش را به اطلاع دانش آموزان و والدین آنها می رساند که با توجه به رایزنی هایی که با شرکت ارتباطی همراه اول انجام شده است، در سال تحصیلی جدید نیز مانند سال گذشته اینترنت نرم افزار شاد رایگان خواهد بود.

همچنین سخنگوی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کردند که اقدامات فراوانی را برای دانش آموزان فراهم می کنند. بهره برداری از امکانات زیر ساختی شبکه شاد برای تمام دانش آموزان این سرزمین پهناور با تهیه تبلت و دستگاه های الکترونیکی مناسب فراهم خواهد شد تا دانش آموزان بتوانند به نرم افزار آموزشی شاد دسترسی داشته باشند. همچنین ممکن است بخشی از کشور پوشش اینترنت مناسبی نداشته باشد که با برگزاری جلساتی با وزارت ارتباطات این موضوع در دستور کار دولت قرار گرفته است تا هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کلام آخر توضیح دادند که آموزش در فضای مجازی و بر بستر نرم افزار شاد بخشی از فرایند آموزش خواهد بود و هیچ گاه تعطیل نخواهد شد. حتی با از بین رفتن ویروس کرونا و بازگشایی مدارس، نرم افزار آموزشی شاد همچنان جنبه تکمیلی در زمینه تعلیم و تربیت دانش آموزان را ایفا خواهد کرد.

4.4/5 - (7 امتیاز)

درباره سعید یزدانی

همچنین ببینید

وحشت گروههای تکفیری تلنگری بر اهمیت امنیت

وحشت گروههای تکفیری تلنگری بر اهمیت امنیت

مطلبی که امروز در وب سایت برزام برایتان بارگذاری کرده ایم با عنوان وحشت گروههای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *